Jak powstaje stal stopowa?

July 22, 2022
najnowsza sprawa firmy na temat Jak powstaje stal stopowa?

Charakterystyka stali stopowej

 

Stal stopowa jest mieszanką rudy żelaza, chromu, krzemu, niklu, węgla i manganu i jest jednym z najbardziej wszechstronnych metali.Istnieje 57 rodzajów stali stopowych, z których każdy ma właściwości oparte na procentowej ilości każdego pierwiastka zmieszanego ze stopem.

 

Od lat 60. piece elektryczne i tlenowe są standardowymi formami przemysłowej produkcji stali stopowej, podczas gdy inne metody stały się przestarzałe.Technologia produkcji stali i jakość produkcji uległy zaawansowaniu, ale faktyczne etapy wytwarzania stali stopowej nie uległy zmianie i są raczej proste do zrozumienia.

 

Proces produkcji

 

Stopić stopy podstawowe w piecu elektrycznym w temperaturze 3000 stopni Fahrenheita przez 8 do 12 godzin.Następnie wyżarzaj roztopioną stal, szybko ją schładzając i podgrzewając w kontrolowanej kolejności.Podgrzewaj do 1000 stopni Fahrenheita przez cztery godziny, a następnie schładzaj do 35 stopni Fahrenheita wodą przez dwie godziny.Wyżarzanie zmniejsza zanieczyszczenia w stopionej stali i poprawia wiązanie pomiędzy elementami podstawowymi.Niech stal ostygnie w powietrzu przez cztery godziny.


Zanurz stal w kąpieli z kwasem fluorowodorowym.Zanurzanie usuwa nagromadzenie kamienia walcowniczego spowodowane wyżarzaniem.Zgorzelina walcownicza to tlenek żelaza, który złuszcza się z powierzchni gorącej stali, gdy jest ona chłodzona powietrzem.Jeszcze raz wyżarzaj i odkamień stal.Następnie podgrzej stal, aby ponownie się roztopiła, w temperaturze 3000 stopni Fahrenheita przez osiem godzin.


Roztopioną niedokończoną stal wlewamy do odlewów, kęsów, kęsów i płyt.Kwiaty są długimi prostokątnymi słupkami;kęsy są okrągłymi lub kwadratowymi wlewkami;a płyty to długie, grube arkusze.Odlewaj kwiaty, kęsy i płyty, wlewając je do foremek i pozwól im ostygnąć przez cztery godziny.Dalsze chłodzenie kęsisk stalowych, kęsów i płyt do 200 stopni Fahrenheita, przyspieszając je wzdłuż szybko poruszającego się przenośnika taśmowego.Naprzemiennie schładzaj je na powietrzu i przeciskaj przez szereg rolek.


Przewałkuj kęsy, kęsy i płyty przez rozgrzane rolki, aby odciąć końce jako złom i wypalić wady powierzchni.Każda metoda walcowania przybliża stal do produktu końcowego.Rozwałkuj kwiaty w stalowy pręt, kęsy w drut i taśmy, a płyty w blachę stalową i stalową.Następnie walcuj stal przez prasy na gorąco, aby uzyskać matowe wykończenie, lub wyślij ją przez serię pras na gorąco i na zimno, aby uzyskać polerowane wykończenie.Użyj serii szlifierek i wałków ściernych, aby uzyskać odblaskowe wykończenie.


Przytnij stal do produktów żądanych przez użytkowników końcowych i podziel na zamówienia.Inne zakłady produkcyjne będą dalej przetwarzać stal i wytwarzać produkty końcowe.